Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa Państwa dzieciom to priorytet w naszej pracy. Przez całą dobę zespół pracowników czuwa nad tym, aby dzieci spokojnie i bezpiecznie wypoczywały. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady zapewnienia bezpieczeństwa podczas kolonii:

 

Bezpieczna opieka wychowawcza

Wszyscy nasi wychowawcy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi. Wychowawca opiekuje się dziećmi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W nocy śpi w swoim pokoju usytuowanym przy pokojach podopiecznych. Wychowawca ma pod opieką maksymalnie 14 dzieci.

 

Bezpieczne miejsce wypoczynku

Teren Ośrodka jest ogrodzony, zamknięty dla osób postronnych. Dla bezpieczeństwa dzieci nie łączymy ich wypoczynku z wypoczynkiem osób dorosłych. Dlatego nawet rodzice nie mogą przenocować w naszym ośrodku.

halo mazury-6242

 

Bezpieczne zakwaterowanie

Koloniści zakwaterowani są w dwukondygnacyjnych budynkach hotelowych A i B w pokojach 3-4 osobowych z łazienkami i TV oraz w budynku hotelowym C w pokojach 3-4 osobowych typu studio z łazienką. Wychowawcy śpią w pokojach sąsiadujących z pokojami swojej grupy.

 

Bezpieczne i smaczne wyżywienie

Jakość wyżywienia dla młodszych dzieci ma dla nas kluczowe znaczenie. Posiłki serwujemy w postaci bufetów. Podczas posiłków wychowawcy siedzą przy stolikach razem z kolonistami, pomagając im w prostych czynnościach. Gorące posiłki przynoszone są do stołów przez kelnerów. Dla dzieci z dietami przygotowujemy specjalne posiłki, dodatkowo czuwa nad nimi wychowawca i pielęgniarka.

wyzywienie_2

 

Bezpieczna infrastruktura sportowo – rekreacyjna

Do realizacji programu używamy najwyższej jakości sprzętu sportowo – rekreacyjnego. Wszystkie boiska, ich nawierzchnie i wyposażenie posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa spełniające najwyższe normy UE. Wszystkie urządzenia techniczne przed sezonem przechodzą przeglądy wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Dodatkowe kontrole przechodzą przed każdymi zajęciami.

 

Bezpieczne zajęcia

Podczas aktywnych zajęć do wychowawcy dołącza instruktor, animator lub ratownik wodny. Gdy instruktor przeprowadza zajęcia, wychowawca zajmuje się dziećmi czekającymi na swoją kolej oraz zapewnia bezpieczeństwo w miejscu gdzie są realizowane. Każde zajęcia wymagające specjalnych kompetencji realizowane są przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie i zaświadczenie potwierdzające umiejętności.
bezpieczenstwo_2

 

Bezpieczeństwo społeczne – ograniczenie dostępu do telefonów

Dbamy o bezpieczeństwo dzieci w każdym aspekcie, dlatego też podczas kolonii dzieci mają ograniczony dostęp do telefonu komórkowego (otrzymują go raz dziennie, aby skontaktować się z rodzicami). Na terenie Ośrodka nie ma dostępnego Wi-Fi. Interaktywne gry na naszych salach multimedialnych pozbawione są przemocy. Ograniczyliśmy dostęp do kanałów TV- emitujemy wyłącznie bajki i filmy dla dzieci.

 

Bezpieczeństwo medyczne

Wszystkie dzieci i kadra objęte są całodobową opieką medyczną. Pani pielęgniarka mieszka na terenie Ośrodka i przebywa z dziećmi podczas zajęć.  Do naszej dyspozycji pozostaje lekarz dyżurujący 24 h na dobę.

 

Bezpieczny transport

Zapewniając transport na kolonię oraz w drodze powrotnej z kolonii korzystamy tylko ze sprawdzonych przewoźników. Przed każdą podróżą autokary są kontrolowane przez policję.