Bromba w sieci!

Camp Mazury oficjalnym partnerem spektaklu Bromba w sieci Teatru 6. piętro. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o nawiązaniu współpracy z Teatrem 6. piętro i uzyskaniem przez nas statusu oficjalnego partnera spektaklu Bromba w sieci.

„Bromba w sieci” to pierwszy spektakl dla dzieci i młodzieży przygotowywany przez Teatr 6.piętro. A że sztuki dla dzieci robi się tak samo, jak dla dorosłych, tylko lepiej, Teatr 6.piętro do współpracy nad spektaklem postanowił zaprosić artystę, który na wszystkich polach swojej twórczości – czy  to pisanie książek, czy tworzenie sztuk teatralnych, czy reżyseria filmów – osiąga najwyższy poziom profesjonalizmu. Tym artystą jest Maciej Wojtyszko, którego twórczość zawsze wyróżnia się uniwersalnym przesłaniem, wyjątkową wrażliwością i subtelnym humorem.
Mało który z polskich czytelników, od 40-latków poczynając, a na dzisiejszych pierwszoklasistach kończąc, nie miał w rękach, czy chociażby nie słyszał jednej z pouczających i zabawnych historii  o Brombie.  Wydany w 1975 r. zbiór opowiadań dla dzieci „Bromba i inni”  autorstwa Macieja Wojtyszki przez lata stał się jedną z ulubionych książek setek tysięcy młodych Polaków, a w roku 2003 głosami czytelników Gazety Wyborczej trafiał do „Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży”.
Kto poznał Brombę polubił ją od razu. Przez blisko cztery dziesięciolecia przygody tej wyjątkowej specjalistki od mierzenia i ważenia, doczekały się kilkunastu książkowych wznowień, kontynuacji, adaptacji rysunkowych i telewizyjnych, a co najważniejsze nie straciły nic na swojej aktualności. Bromba wciąż ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia.
Tak też będzie w niezwykłym interaktywnym spektaklu muzycznym „Bromba w sieci”, który już w marcu 2014 roku pojawi się na deskach Teatru 6.piętro. Zobaczymy w nim znane z opowiadań postacie: słynnych detektywów Kajetana Chrumpsa i kota Makawitego, poetę Fikandra, jego muzę Malwinkę,  tajemniczego Pciucha, no i oczywiście Brombę. Ale zostaną oni uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania i zwyciężenia złośliwego Wirusa, niszczącego nasze komputery, odważnie przenosząc się w tym celu do rzeczywistości wirtualnej!
Będzie to spektakl o przyjaźni, odwadze i pytaniach bez odpowiedzi, które jednak warto zadawać. A przede wszystkim o tym, co należy robić,  żeby spotkanie ze współczesnym technologicznym światem sprawiało nam radość, i jak zdrowy rozsadek oraz logika pomagają ustalić właściwe granice między tym, co powinniśmy wiedzieć, a tym, co powinniśmy czuć.

„Bromba w sieci” to spektakl, który nie tylko opowiada, ale także śpiewa i tańczy. Przedstawienie adresowane jest do widzów od lat sześciu do nieskończoności.
Partnerem merytorycznym spektaklu jest Centrum Nauki Kopernik
.
Partner spektaklu – Camp Mazury

Tekst, piosenki; reżyseria: Maciej Wojtyszko
Muzyka: Irina Blokhina
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kierownictwo muzyczne: Aldona Krasucka
Choreografia: Anna Iberszer
Obsada:
Bromba – Paulina Komenda, Katarzyna Zawiślak-Dolny
Narratorka – Anna Kózka, Michalina Sosna, Klementyna Umer
Malwinka – Marysia Pawłowska, Barbara Kurdej-Szatan, Barbara Garstka
Kajetan, C, Upiór – Łukasz Borkowski, Kamil Dominiak, Mateusz Weber
Fikander – Krzysztof Broda-Żurawski , Mateusz Deskiewicz, Krzysztof Szczepaniak
Pciuch – Konrad Darocha, Artur Gotz, Krzysztof Żabka

Premiera:  8 marca 2014r.